İçeriğe geç

Karabük Sinop Arası Kaç KM

Karabük Sinop arası kaç km; yazımızda öncelikle Karabük ve Sinop şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Karabük Sinop arası kaç km? Karabük Sinop arası kaç saat? Karabük Sinop yol tarifi? Karabük Sinop arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Karabük ile Sinop İli Hakkında Genel Bilgiler

Karabük ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Karabük ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Karabük ili yüzölçümü yaklaşık 4,145 km2’dir. Karabük ilinin coğrafi konumu ise 41°13′25″K 32°38′25″D GPS koordinatlarıdır.

Sinop ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sinop ili yüzölçümü yaklaşık 5,862 km2’dir. Sinop ilinin coğrafi konumu ise 40 48′- 42 02′ kuzey, 32 43′— 34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Karabük Sinop Arası Kaç KM

Karabük Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 289 km’dir. Karabük Sinop arası mesafe havayolu ile yaklaşık 222 km’dir.

Karabük Sinop Arası Kaç KM

Karabük Sinop Arası Kaç Saat

Karabük Sinop arası kaç saat; Karabük Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 289 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Karabük Sinop arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Karabük Sinop arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 222 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

50 dakika

Karabük Sinop Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Karabük Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 289 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 16 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 24 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Karabük Sinop Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Karabük Sinop arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Karabük’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karabük’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sinop’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sinop’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.