İçeriğe geç

Karabük Siirt Arası Kaç KM

Karabük Siirt arası kaç km; yazımızda öncelikle Karabük ve Siirt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Karabük Siirt arası kaç km? Karabük Siirt arası kaç saat? Karabük Siirt yol tarifi? Karabük Siirt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Karabük ile Siirt İli Hakkında Genel Bilgiler

Karabük ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Karabük ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Karabük ili yüzölçümü yaklaşık 4,145 km2’dir. Karabük ilinin coğrafi konumu ise 41°13′25″K 32°38′25″D GPS koordinatlarıdır.

Siirt ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Siirt ili yüzölçümü yaklaşık 6,182 km2’dir. Siirt ilinin coğrafi konumu ise 41° 57′ doğu boylamı ve 37° 55′ kuzey enlemi GPS koordinatlarıdır.

Karabük Siirt Arası Kaç KM

Karabük Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1303 km’dir. Karabük Siirt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 879 km’dir.

Karabük Siirt Arası Kaç KM

Karabük Siirt Arası Kaç Saat

Karabük Siirt arası kaç saat; Karabük Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1303 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Karabük Siirt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. Karabük Siirt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 879 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

14 saat 30 dakika

Otobüs ile;

16 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 40 dakika

Karabük Siirt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Karabük Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1303 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 72 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 105 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Karabük Siirt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Karabük Siirt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Karabük’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karabük’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Siirt’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Siirt’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.