İçeriğe geç

Şanlıurfa Karabük Arası Kaç KM

Şanlıurfa Karabük arası kaç km; yazımızda öncelikle Şanlıurfa ve Karabük şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şanlıurfa Karabük arası kaç km? Şanlıurfa Karabük arası kaç saat? Şanlıurfa Karabük yol tarifi? Şanlıurfa Karabük arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şanlıurfa ile Karabük İli Hakkında Genel Bilgiler

Şanlıurfa ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Şanlıurfa ili yüzölçümü yaklaşık 19,451 km2’dir. Şanlıurfa ilinin coğrafi konumu ise 36° 40’ 08.1″N 38° 01’24.8″N Kuzey 37° 51’19.3″E 40° 13’46.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Karabük ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Karabük ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Karabük ili yüzölçümü yaklaşık 4,145 km2’dir. Karabük ilinin coğrafi konumu ise 41°13′25″K 32°38′25″D GPS koordinatlarıdır.

Şanlıurfa Karabük Arası Kaç KM

Şanlıurfa Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1072 km’dir. Şanlıurfa Karabük arası mesafe havayolu ile yaklaşık 696 km’dir.

Şanlıurfa Karabük Arası Kaç KM

Şanlıurfa Karabük Arası Kaç Saat

Şanlıurfa Karabük arası kaç saat; Şanlıurfa Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1072 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat sürmektedir. Şanlıurfa Karabük arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat sürmektedir. Şanlıurfa Karabük arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 696 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat

Otobüs ile;

14 saat

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Şanlıurfa Karabük Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Şanlıurfa Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1072 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 59 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 86 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Şanlıurfa Karabük Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Şanlıurfa Karabük arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Şanlıurfa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şanlıurfa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karabük’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karabük’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.