İçeriğe geç

Samsun Karabük Arası Kaç KM

Samsun Karabük arası kaç km; yazımızda öncelikle Samsun ve Karabük şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Samsun Karabük arası kaç km? Samsun Karabük arası kaç saat? Samsun Karabük yol tarifi? Samsun Karabük arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Samsun ile Karabük İli Hakkında Genel Bilgiler

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Samsun ili yüzölçümü yaklaşık 9.725 km2’dir. Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41.27900°N 36.33700°E GPS koordinatlarıdır.

Karabük ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Karabük ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Karabük ili yüzölçümü yaklaşık 4,145 km2’dir. Karabük ilinin coğrafi konumu ise 41°13′25″K 32°38′25″D GPS koordinatlarıdır.

Samsun Karabük Arası Kaç KM

Samsun Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 396 km’dir. Samsun Karabük arası mesafe havayolu ile yaklaşık 302 km’dir.

Samsun Karabük Arası Kaç KM

Samsun Karabük Arası Kaç Saat

Samsun Karabük arası kaç saat; Samsun Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 396 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Samsun Karabük arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Samsun Karabük arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 302 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

55 dakika

Samsun Karabük Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Samsun Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 396 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 22 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 32 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Samsun Karabük Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Samsun Karabük arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karabük’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karabük’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.