İçeriğe geç

Sakarya Karabük Arası Kaç KM

Sakarya Karabük arası kaç km; yazımızda öncelikle Sakarya ve Karabük şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sakarya Karabük arası kaç km? Sakarya Karabük arası kaç saat? Sakarya Karabük yol tarifi? Sakarya Karabük arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sakarya ile Karabük İli Hakkında Genel Bilgiler

Sakarya ili;

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Sakarya ili yüzölçümü yaklaşık 4,878 km2’dir. Sakarya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′50″K 30°27′24″D GPS koordinatlarıdır.

Karabük ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Karabük ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Karabük ili yüzölçümü yaklaşık 4,145 km2’dir. Karabük ilinin coğrafi konumu ise 41°13′25″K 32°38′25″D GPS koordinatlarıdır.

Sakarya Karabük Arası Kaç KM

Sakarya Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 279 km’dir. Sakarya Karabük arası mesafe havayolu ile yaklaşık 202 km’dir.

Sakarya Karabük Arası Kaç KM

Sakarya Karabük Arası Kaç Saat

Sakarya Karabük arası kaç saat; Sakarya Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 279 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Sakarya Karabük arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Sakarya Karabük arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 202 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

50 dakika

Sakarya Karabük Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Sakarya Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 279 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 16 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 23 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Sakarya Karabük Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Sakarya Karabük arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Sakarya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sakarya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karabük’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karabük’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.