İçeriğe geç

Karabük Rize Arası Kaç KM

Karabük Rize arası kaç km; yazımızda öncelikle Karabük ve Rize şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Karabük Rize arası kaç km? Karabük Rize arası kaç saat? Karabük Rize yol tarifi? Karabük Rize arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Karabük ile Rize İli Hakkında Genel Bilgiler

Karabük ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Karabük ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Karabük ili yüzölçümü yaklaşık 4,145 km2’dir. Karabük ilinin coğrafi konumu ise 41°13′25″K 32°38′25″D GPS koordinatlarıdır.

Rize ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Rize ili yüzölçümü yaklaşık 3,920 km2’dir. Rize ilinin coğrafi konumu ise 41.025513 enlem ve 40.517666 boylam GPS koordinatlarıdır.

Karabük Rize Arası Kaç KM

Karabük Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 835 km’dir. Karabük Rize arası mesafe havayolu ile yaklaşık 663 km’dir.

Karabük Rize Arası Kaç KM

Karabük Rize Arası Kaç Saat

Karabük Rize arası kaç saat; Karabük Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 835 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Karabük Rize arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. Karabük Rize arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 663 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Karabük Rize Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Karabük Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 835 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 46 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 67 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Karabük Rize Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Karabük Rize arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Karabük’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karabük’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Rize’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Rize’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.