İçeriğe geç

Karabük Nevşehir Arası Kaç KM

Karabük Nevşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Karabük ve Nevşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Karabük Nevşehir arası kaç km? Karabük Nevşehir arası kaç saat? Karabük Nevşehir yol tarifi? Karabük Nevşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Karabük ile Nevşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Karabük ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Karabük ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Karabük ili yüzölçümü yaklaşık 4,145 km2’dir. Karabük ilinin coğrafi konumu ise 41°13′25″K 32°38′25″D GPS koordinatlarıdır.

Nevşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Nevşehir ili yüzölçümü yaklaşık 5,467 km2’dir. Nevşehir ilinin coğrafi konumu ise 38° 37´ 28.9020″ ve 34° 42´ 50.9364″ GPS koordinatlarıdır.

Karabük Nevşehir Arası Kaç KM

Karabük Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 425 km’dir. Karabük Nevşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 338 km’dir.

Karabük Nevşehir Arası Kaç KM

Karabük Nevşehir Arası Kaç Saat

Karabük Nevşehir arası kaç saat; Karabük Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 425 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Karabük Nevşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Karabük Nevşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 338 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Karabük Nevşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Karabük Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 425 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 24 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 35 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Karabük Nevşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Karabük Nevşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Karabük’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karabük’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Nevşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nevşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.