İçeriğe geç

Mersin Karabük Arası Kaç KM

Mersin Karabük arası kaç km; yazımızda öncelikle Mersin ve Karabük şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mersin Karabük arası kaç km? Mersin Karabük arası kaç saat? Mersin Karabük yol tarifi? Mersin Karabük arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mersin ile Karabük İli Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

Karabük ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Karabük ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Karabük ili yüzölçümü yaklaşık 4,145 km2’dir. Karabük ilinin coğrafi konumu ise 41°13′25″K 32°38′25″D GPS koordinatlarıdır.

Mersin Karabük Arası Kaç KM

Mersin Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 726 km’dir. Mersin Karabük arası mesafe havayolu ile yaklaşık 519 km’dir.

Mersin Karabük Arası Kaç KM

Mersin Karabük Arası Kaç Saat

Mersin Karabük arası kaç saat; Mersin Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 726 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat sürmektedir. Mersin Karabük arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Mersin Karabük arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 519 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat

Otobüs ile;

9 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Mersin Karabük Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mersin Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 726 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 40 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 59 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mersin Karabük Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mersin Karabük arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karabük’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karabük’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.