İçeriğe geç

Karabük Merkez Yol Tarifi

Karabük Merkez yol tarifi; yazımızda öncelikle Karabük Merkez şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Karabük Merkez’e nasıl gidilir? Karabük Merkez yol tarifi? Karabük Merkez yol haritası? Karabük Merkez İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Karabük Merkez İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Karabük’ün ilçesi olan Karabük Merkez, Karabük’ün yerleşim yerlerinden biridir. Karabük Merkez İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 790 km2’dir. Karabük Merkez ilçesinin rakımı ise 264 m olarak hesaplanmıştır. Karabük Merkez ilçesinin Kuzeyinde Safranbolu, doğusunda ise Ovacık, batısında Yenice, Güneyinde ise Eskipazar ilçeleri bulunmaktadır. Karabük Merkez ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Karabük Merkez İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Karabük Merkez ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 133.615 nüfusa sahiptir.

Karabük Merkez İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Karabük Merkez Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Karabük Merkez’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Karabük Merkez Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karabük Merkez’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Karabük Merkez’e Nasıl Gidilir? Karabük Merkez Yol Tarifi

Karabük Merkez’e kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Karabük Merkez’e gelebilirsiniz. Karabük Merkez karayolu ile İstanbul’a yaklaşık 401 km, Ankara’ya yaklaşık 219 km, İzmir’den ise yaklaşık 753 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Karabük’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Karabük demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Karabük Merkez ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.