Mardin Karabük Arası Kaç KM

Mardin Karabük arası kaç km; yazımızda öncelikle Mardin ve Karabük şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mardin Karabük arası kaç km? Mardin Karabük arası kaç saat? Mardin Karabük yol tarifi? Mardin Karabük arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mardin ile Karabük İli Hakkında Genel Bilgiler

Mardin ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Mardin ili yüzölçümü yaklaşık 8,858 km2’dir. Mardin ilinin coğrafi konumu ise 37°18′51.37″K 40°44′19.30″D  GPS koordinatlarıdır.

Karabük ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Karabük ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Karabük ili yüzölçümü yaklaşık 4,145 km2’dir. Karabük ilinin coğrafi konumu ise 41°13′25″K 32°38′25″D GPS koordinatlarıdır.

Mardin Karabük Arası Kaç KM

Mardin Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1258 km’dir. Mardin Karabük arası mesafe havayolu ile yaklaşık 822 km’dir.

Mardin Karabük Arası Kaç KM

Mardin Karabük Arası Kaç Saat

Mardin Karabük arası kaç saat; Mardin Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1258 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 14 saat sürmektedir. Mardin Karabük arası mesafe otobüs ile yaklaşık 16 saat sürmektedir. Mardin Karabük arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 822 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

14 saat

Otobüs ile;

16 saat

Uçak ile;

1 saat 35 dakika

Mardin Karabük Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mardin Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1258 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 70 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 101 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mardin Karabük Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mardin Karabük arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mardin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mardin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karabük’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karabük’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.