İçeriğe geç

Malatya Karabük Arası Kaç KM

Malatya Karabük arası kaç km; yazımızda öncelikle Malatya ve Karabük şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Malatya Karabük arası kaç km? Malatya Karabük arası kaç saat? Malatya Karabük yol tarifi? Malatya Karabük arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Malatya ile Karabük İli Hakkında Genel Bilgiler

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km2’dir. Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey enlemleri ile 38 45′ ve 39 08′ doğu boylamları GPS koordinatlarıdır.

Karabük ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Karabük ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Karabük ili yüzölçümü yaklaşık 4,145 km2’dir. Karabük ilinin coğrafi konumu ise 41°13′25″K 32°38′25″D GPS koordinatlarıdır.

Malatya Karabük Arası Kaç KM

Malatya Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 802 km’dir. Malatya Karabük arası mesafe havayolu ile yaklaşık 582 km’dir.

Malatya Karabük Arası Kaç KM

Malatya Karabük Arası Kaç Saat

Malatya Karabük arası kaç saat; Malatya Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 802 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat sürmektedir. Malatya Karabük arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Malatya Karabük arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 582 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat

Otobüs ile;

10 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Malatya Karabük Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Malatya Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 802 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 45 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 65 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Malatya Karabük Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Malatya Karabük arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karabük’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karabük’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.