İçeriğe geç

Konya Karabük Arası Kaç KM

Konya Karabük arası kaç km; yazımızda öncelikle Konya ve Karabük şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Konya Karabük arası kaç km? Konya Karabük arası kaç saat? Konya Karabük yol tarifi? Konya Karabük arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Konya ile Karabük İli Hakkında Genel Bilgiler

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Konya ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D  GPS koordinatlarıdır.

Karabük ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Karabük ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Karabük ili yüzölçümü yaklaşık 4,145 km2’dir. Karabük ilinin coğrafi konumu ise 41°13′25″K 32°38′25″D GPS koordinatlarıdır.

Konya Karabük Arası Kaç KM

Konya Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 497 km’dir. Konya Karabük arası mesafe havayolu ile yaklaşık 370 km’dir.

Konya Karabük Arası Kaç KM

Konya Karabük Arası Kaç Saat

Konya Karabük arası kaç saat; Konya Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 497 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Konya Karabük arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Konya Karabük arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 370 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat

Konya Karabük Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Konya Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 497 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 28 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 40 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Konya Karabük Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Konya Karabük arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karabük’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karabük’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.