İçeriğe geç

Karabük Kastamonu Arası Kaç KM

Karabük Kastamonu arası kaç km; yazımızda öncelikle Karabük ve Kastamonu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Karabük Kastamonu arası kaç km? Karabük Kastamonu arası kaç saat? Karabük Kastamonu yol tarifi? Karabük Kastamonu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Karabük ile Kastamonu İli Hakkında Genel Bilgiler

Karabük ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Karabük ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Karabük ili yüzölçümü yaklaşık 4,145 km2’dir. Karabük ilinin coğrafi konumu ise 41°13′25″K 32°38′25″D GPS koordinatlarıdır.

Kastamonu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kastamonu ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Kastamonu ilinin coğrafi konumu ise 40 48′ – 42 02′ kuzey, 32 43′-34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Karabük Kastamonu Arası Kaç KM

Karabük Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 105 km’dir. Karabük Kastamonu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 89 km’dir.

Karabük Kastamonu Arası Kaç KM

Karabük Kastamonu Arası Kaç Saat

Karabük Kastamonu arası kaç saat; Karabük Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 105 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Karabük Kastamonu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Karabük Kastamonu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 89 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

Uçak ile;

40 dakika

Karabük Kastamonu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Karabük Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 105 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 6 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 9 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Karabük Kastamonu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Karabük Kastamonu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Karabük’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karabük’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kastamonu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kastamonu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.