İçeriğe geç

Karabük Kars Arası Kaç KM

Karabük Kars arası kaç km; yazımızda öncelikle Karabük ve Kars şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Karabük Kars arası kaç km? Karabük Kars arası kaç saat? Karabük Kars yol tarifi? Karabük Kars arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Karabük ile Kars İli Hakkında Genel Bilgiler

Karabük ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Karabük ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Karabük ili yüzölçümü yaklaşık 4,145 km2’dir. Karabük ilinin coğrafi konumu ise 41°13′25″K 32°38′25″D GPS koordinatlarıdır.

Kars ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kars ili yüzölçümü yaklaşık 2.347 km2’dir. Kars ilinin coğrafi konumu ise 40°36′N, 43°5′E GPS koordinatlarıdır.

Karabük Kars Arası Kaç KM

Karabük Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1154 km’dir. Karabük Kars arası mesafe havayolu ile yaklaşık 864 km’dir.

Karabük Kars Arası Kaç KM

Karabük Kars Arası Kaç Saat

Karabük Kars arası kaç saat; Karabük Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1154 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat sürmektedir. Karabük Kars arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat sürmektedir. Karabük Kars arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 864 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat

Otobüs ile;

15 saat

Uçak ile;

1 saat 40 dakika

Karabük Kars Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Karabük Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1154 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 64 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 93 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Karabük Kars Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Karabük Kars arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Karabük’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karabük’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.