İçeriğe geç

Karabük Karaman Arası Kaç KM

Karabük Karaman arası kaç km; yazımızda öncelikle Karabük ve Karaman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Karabük Karaman arası kaç km? Karabük Karaman arası kaç saat? Karabük Karaman yol tarifi? Karabük Karaman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Karabük ile Karaman İli Hakkında Genel Bilgiler

Karabük ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Karabük ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Karabük ili yüzölçümü yaklaşık 4,145 km2’dir. Karabük ilinin coğrafi konumu ise 41°13′25″K 32°38′25″D GPS koordinatlarıdır.

Karaman ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Karaman ili yüzölçümü yaklaşık 9.163 km2’dir. Karaman ilinin coğrafi konumu ise 37°01′23″K 33°05′39″D GPS koordinatlarıdır.

Karabük Karaman Arası Kaç KM

Karabük Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 609 km’dir. Karabük Karaman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 449 km’dir.

Karabük Karaman Arası Kaç KM

Karabük Karaman Arası Kaç Saat

Karabük Karaman arası kaç saat; Karabük Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 609 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Karabük Karaman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Karabük Karaman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 449 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Karabük Karaman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Karabük Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 609 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 34 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 49 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Karabük Karaman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Karabük Karaman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Karabük’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karabük’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.