Iğdır Karabük Arası Kaç KM

Iğdır Karabük arası kaç km; yazımızda öncelikle Iğdır ve Karabük şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Iğdır Karabük arası kaç km? Iğdır Karabük arası kaç saat? Iğdır Karabük yol tarifi? Iğdır Karabük arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Iğdır ile Karabük İli Hakkında Genel Bilgiler

Iğdır ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Iğdır ili yüzölçümü yaklaşık 3,539 km2’dir. Iğdır ilinin coğrafi konumu ise 39°53′37″K 43°59′52″D GPS koordinatlarıdır.

Karabük ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Karabük ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Karabük ili yüzölçümü yaklaşık 4,145 km2’dir. Karabük ilinin coğrafi konumu ise 41°13′25″K 32°38′25″D GPS koordinatlarıdır.

Iğdır Karabük Arası Kaç KM

Iğdır Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1213 km’dir. Iğdır Karabük arası mesafe havayolu ile yaklaşık 976 km’dir.

Iğdır Karabük Arası Kaç KM

Iğdır Karabük Arası Kaç Saat

Iğdır Karabük arası kaç saat; Iğdır Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1213 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Iğdır Karabük arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Iğdır Karabük arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 976 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat 30 dakika

Otobüs ile;

15 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 50 dakika

Iğdır Karabük Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Iğdır Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1213 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 67 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 98 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Iğdır Karabük Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Iğdır Karabük arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Iğdır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Iğdır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karabük’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karabük’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.