İçeriğe geç

Hatay Karabük Arası Kaç KM

Hatay Karabük arası kaç km; yazımızda öncelikle Hatay ve Karabük şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hatay Karabük arası kaç km? Hatay Karabük arası kaç saat? Hatay Karabük yol tarifi? Hatay Karabük arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hatay ile Karabük İli Hakkında Genel Bilgiler

Hatay ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hatay ili yüzölçümü yaklaşık 5,524 km2’dir. Hatay ilinin coğrafi konumu ise 35° 52′ – 37° 4′ kuzey enlemleri ile 35° 40′ – 36° 35′ boylamları GPS koordinatlarıdır.

Karabük ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Karabük ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Karabük ili yüzölçümü yaklaşık 4,145 km2’dir. Karabük ilinin coğrafi konumu ise 41°13′25″K 32°38′25″D GPS koordinatlarıdır.

Hatay Karabük Arası Kaç KM

Hatay Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 899 km’dir. Hatay Karabük arası mesafe havayolu ile yaklaşık 636 km’dir.

Hatay Karabük Arası Kaç KM

Hatay Karabük Arası Kaç Saat

Hatay Karabük arası kaç saat; Hatay Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 899 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat sürmektedir. Hatay Karabük arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat sürmektedir. Hatay Karabük arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 636 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat

Otobüs ile;

12 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Hatay Karabük Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hatay Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 899 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 50 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 72 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hatay Karabük Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hatay Karabük arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hatay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hatay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karabük’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karabük’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.