İçeriğe geç

Hakkâri Karabük Arası Kaç KM

Hakkâri Karabük arası kaç km; yazımızda öncelikle Hakkâri ve Karabük şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hakkâri Karabük arası kaç km? Hakkâri Karabük arası kaç saat? Hakkâri Karabük yol tarifi? Hakkâri Karabük arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hakkâri ile Karabük İli Hakkında Genel Bilgiler

Hakkâri ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkâri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hakkâri ili yüzölçümü yaklaşık 9,521 km2’dir. Hakkâri ilinin coğrafi konumu ise 37°27′58″K 44°03′52″D GPS koordinatlarıdır.

Karabük ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Karabük ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Karabük ili yüzölçümü yaklaşık 4,145 km2’dir. Karabük ilinin coğrafi konumu ise 41°13′25″K 32°38′25″D GPS koordinatlarıdır.

Hakkâri Karabük Arası Kaç KM

Hakkâri Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1397 km’dir. Hakkâri Karabük arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1037 km’dir.

Hakkâri Karabük Arası Kaç KM

Hakkâri Karabük Arası Kaç Saat

Hakkâri Karabük arası kaç saat; Hakkâri Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1397 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Hakkâri Karabük arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat 30 dakika sürmektedir. Hakkâri Karabük arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1037 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat 30 dakika

Otobüs ile;

17 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 55 dakika

Hakkâri Karabük Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hakkâri Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1397 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 77 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 112 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hakkâri Karabük Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hakkâri Karabük arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hakkâri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hakkâri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karabük’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karabük’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.