İçeriğe geç

Gaziantep Karabük Arası Kaç KM

Gaziantep Karabük arası kaç km; yazımızda öncelikle Gaziantep ve Karabük şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gaziantep Karabük arası kaç km? Gaziantep Karabük arası kaç saat? Gaziantep Karabük yol tarifi? Gaziantep Karabük arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gaziantep ile Karabük İli Hakkında Genel Bilgiler

Gaziantep ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Gaziantep ili yüzölçümü yaklaşık 6,803 km2’dir. Gaziantep ilinin coğrafi konumu ise 37°02′26″K 37°18′25″D GPS koordinatlarıdır.

Karabük ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Karabük ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Karabük ili yüzölçümü yaklaşık 4,145 km2’dir. Karabük ilinin coğrafi konumu ise 41°13′25″K 32°38′25″D GPS koordinatlarıdır.

Gaziantep Karabük Arası Kaç KM

Gaziantep Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 930 km’dir. Gaziantep Karabük arası mesafe havayolu ile yaklaşık 617 km’dir.

Gaziantep Karabük Arası Kaç KM

Gaziantep Karabük Arası Kaç Saat

Gaziantep Karabük arası kaç saat; Gaziantep Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 930 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Gaziantep Karabük arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Gaziantep Karabük arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 617 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Gaziantep Karabük Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Gaziantep Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 930 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 52 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 75 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Gaziantep Karabük Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Gaziantep Karabük arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Gaziantep’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gaziantep’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karabük’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karabük’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.