İçeriğe geç

Erzurum Karabük Arası Kaç KM

Erzurum Karabük arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzurum ve Karabük şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzurum Karabük arası kaç km? Erzurum Karabük arası kaç saat? Erzurum Karabük yol tarifi? Erzurum Karabük arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzurum ile Karabük İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzurum ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Erzurum ili yüzölçümü yaklaşık 25,355 km2’dir. Erzurum ilinin coğrafi konumu ise 39° 57′ 23″ K  41° 10′ 12″D GPS     koordinatlarıdır.

Karabük ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Karabük ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Karabük ili yüzölçümü yaklaşık 4,145 km2’dir. Karabük ilinin coğrafi konumu ise 41°13′25″K 32°38′25″D GPS koordinatlarıdır.

Erzurum Karabük Arası Kaç KM

Erzurum Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 925 km’dir. Erzurum Karabük arası mesafe havayolu ile yaklaşık 745 km’dir.

Erzurum Karabük Arası Kaç KM

Erzurum Karabük Arası Kaç Saat

Erzurum Karabük arası kaç saat; Erzurum Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 925 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Karabük arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Karabük arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 745 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Erzurum Karabük Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzurum Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 925 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 51 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 75 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzurum Karabük Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzurum Karabük arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzurum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzurum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karabük’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karabük’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.