İçeriğe geç

Elazığ Karabük Arası Kaç KM

Elazığ Karabük arası kaç km; yazımızda öncelikle Elazığ ve Karabük şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Elazığ Karabük arası kaç km? Elazığ Karabük arası kaç saat? Elazığ Karabük yol tarifi? Elazığ Karabük arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Elazığ ile Karabük İli Hakkında Genel Bilgiler

Elazığ ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elazığ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Elazığ ili yüzölçümü yaklaşık 9,153 km2’dir. Elazığ ilinin coğrafi konumu ise 40° 21’ ile 38° 30’K 38°17 ile 39°11D GPS koordinatlarıdır.

Karabük ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Karabük ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Karabük ili yüzölçümü yaklaşık 4,145 km2’dir. Karabük ilinin coğrafi konumu ise 41°13′25″K 32°38′25″D GPS koordinatlarıdır.

Elazığ Karabük Arası Kaç KM

Elazığ Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 883 km’dir. Elazığ Karabük arası mesafe havayolu ile yaklaşık 630 km’dir.

Elazığ Karabük Arası Kaç KM

Elazığ Karabük Arası Kaç Saat

Elazığ Karabük arası kaç saat; Elazığ Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 883 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat sürmektedir. Elazığ Karabük arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat sürmektedir. Elazığ Karabük arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 630 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat

Otobüs ile;

12 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Elazığ Karabük Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Elazığ Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 883 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 49 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 71 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Elazığ Karabük Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Elazığ Karabük arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Elazığ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Elazığ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karabük’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karabük’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.