İçeriğe geç

Edirne Karabük Arası Kaç KM

Edirne Karabük arası kaç km; yazımızda öncelikle Edirne ve Karabük şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Edirne Karabük arası kaç km? Edirne Karabük arası kaç saat? Edirne Karabük yol tarifi? Edirne Karabük arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Edirne ile Karabük İli Hakkında Genel Bilgiler

Edirne ili;

Marmara bölgesinde yer alan Edirne ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Edirne ili yüzölçümü yaklaşık 6,098 km2’dir. Edirne ilinin coğrafi konumu ise 41.288°K 26.5215°D GPS koordinatlarıdır.

Karabük ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Karabük ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Karabük ili yüzölçümü yaklaşık 4,145 km2’dir. Karabük ilinin coğrafi konumu ise 41°13′25″K 32°38′25″D GPS koordinatlarıdır.

Edirne Karabük Arası Kaç KM

Edirne Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 655 km’dir. Edirne Karabük arası mesafe havayolu ile yaklaşık 520 km’dir.

Edirne Karabük Arası Kaç KM

Edirne Karabük Arası Kaç Saat

Edirne Karabük arası kaç saat; Edirne Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 655 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Edirne Karabük arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Edirne Karabük arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 520 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 11 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 11 dakika

Edirne Karabük Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Edirne Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 655 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 37 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 53 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Edirne Karabük Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Edirne Karabük arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Edirne’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Edirne’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karabük’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karabük’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.