İçeriğe geç

Diyarbakır Karabük Arası Kaç KM

Diyarbakır Karabük arası kaç km; yazımızda öncelikle Diyarbakır ve Karabük şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Diyarbakır Karabük arası kaç km? Diyarbakır Karabük arası kaç saat? Diyarbakır Karabük yol tarifi? Diyarbakır Karabük arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Diyarbakır ile Karabük İli Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS koordinatlarıdır.

Karabük ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Karabük ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Karabük ili yüzölçümü yaklaşık 4,145 km2’dir. Karabük ilinin coğrafi konumu ise 41°13′25″K 32°38′25″D GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır Karabük Arası Kaç KM

Diyarbakır Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1030 km’dir. Diyarbakır Karabük arası mesafe havayolu ile yaklaşık 746 km’dir.

Diyarbakır Karabük Arası Kaç KM

Diyarbakır Karabük Arası Kaç Saat

Diyarbakır Karabük arası kaç saat; Diyarbakır Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1030 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Diyarbakır Karabük arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Diyarbakır Karabük arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 746 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat 30 dakika

Otobüs ile;

13 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Diyarbakır Karabük Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Diyarbakır Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1030 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 57 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 83 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Diyarbakır Karabük Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Diyarbakır Karabük arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karabük’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karabük’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.