İçeriğe geç

Denizli Karabük Arası Kaç KM

Denizli Karabük arası kaç km; yazımızda öncelikle Denizli ve Karabük şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Denizli Karabük arası kaç km? Denizli Karabük arası kaç saat? Denizli Karabük yol tarifi? Denizli Karabük arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Denizli ile Karabük İli Hakkında Genel Bilgiler

Denizli ili;

Ege bölgesinde yer alan Denizli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Denizli ili yüzölçümü yaklaşık 12.134 km2’dir. Denizli ilinin coğrafi konumu ise 37°46′24.3″K 29°5′12.9″D  GPS     koordinatlarıdır.

Karabük ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Karabük ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Karabük ili yüzölçümü yaklaşık 4,145 km2’dir. Karabük ilinin coğrafi konumu ise 41°13′25″K 32°38′25″D GPS koordinatlarıdır.

Denizli Karabük Arası Kaç KM

Denizli Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 656 km’dir. Denizli Karabük arası mesafe havayolu ile yaklaşık 486 km’dir.

Denizli Karabük Arası Kaç KM

Denizli Karabük Arası Kaç Saat

Denizli Karabük arası kaç saat; Denizli Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 656 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Denizli Karabük arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Denizli Karabük arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 486 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 8 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 8 dakika

Denizli Karabük Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Denizli Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 656 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 37 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 53 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Denizli Karabük Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Denizli Karabük arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Denizli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Denizli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karabük’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karabük’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.