İçeriğe geç

Çankırı Karabük Arası Kaç KM

Çankırı Karabük arası kaç km; yazımızda öncelikle Çankırı ve Karabük şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çankırı Karabük arası kaç km? Çankırı Karabük arası kaç saat? Çankırı Karabük yol tarifi? Çankırı Karabük arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çankırı ile Karabük İli Hakkında Genel Bilgiler

Çankırı ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çankırı ili yüzölçümü yaklaşık 7,388 km2’dir. Çankırı ilinin coğrafi konumu ise 40° 30′41°K 32° 30′34°D GPS koordinatlarıdır.

Karabük ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Karabük ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Karabük ili yüzölçümü yaklaşık 4,145 km2’dir. Karabük ilinin coğrafi konumu ise 41°13′25″K 32°38′25″D GPS koordinatlarıdır.

Çankırı Karabük Arası Kaç KM

Çankırı Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 162 km’dir. Çankırı Karabük arası mesafe havayolu ile yaklaşık 107 km’dir.

Çankırı Karabük Arası Kaç KM

Çankırı Karabük Arası Kaç Saat

Çankırı Karabük arası kaç saat; Çankırı Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 162 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat sürmektedir. Çankırı Karabük arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat sürmektedir. Çankırı Karabük arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 107 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 38 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat

Otobüs ile;

3 saat

Uçak ile;

38 dakika

Çankırı Karabük Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Çankırı Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 162 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 9 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 13 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Çankırı Karabük Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Çankırı Karabük arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Çankırı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çankırı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karabük’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karabük’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.