İçeriğe geç

Burdur Karabük Arası Kaç KM

Burdur Karabük arası kaç km; yazımızda öncelikle Burdur ve Karabük şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Burdur Karabük arası kaç km? Burdur Karabük arası kaç saat? Burdur Karabük yol tarifi? Burdur Karabük arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Burdur ile Karabük İli Hakkında Genel Bilgiler

Burdur ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Burdur ili yüzölçümü yaklaşık 7.176 km2’dir. Burdur ilinin coğrafi konumu ise 37°25′26″K 30°05′04″D GPS koordinatlarıdır.

Karabük ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Karabük ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Karabük ili yüzölçümü yaklaşık 4,145 km2’dir. Karabük ilinin coğrafi konumu ise 41°13′25″K 32°38′25″D GPS koordinatlarıdır.

Burdur Karabük Arası Kaç KM

Burdur Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 616 km’dir. Burdur Karabük arası mesafe havayolu ile yaklaşık 441 km’dir.

Burdur Karabük Arası Kaç Saat

Burdur Karabük arası kaç saat; Burdur Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 616 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat sürmektedir. Burdur Karabük arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Burdur Karabük arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 441 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Burdur Karabük Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Burdur Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 616 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 34 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 50 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Burdur Karabük Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Burdur Karabük arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Burdur’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Burdur’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karabük’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karabük’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.