İçeriğe geç

Bolu Karabük Arası Kaç KM

Bolu Karabük arası kaç km; yazımızda öncelikle Bolu ve Karabük şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bolu Karabük arası kaç km? Bolu Karabük arası kaç saat? Bolu Karabük yol tarifi? Bolu Karabük arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bolu ile Karabük İli Hakkında Genel Bilgiler

Bolu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bolu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bolu ili yüzölçümü yaklaşık 7,410 km2’dir. Bolu ilinin coğrafi konumu ise 40°40′45″K 31°33′30″D GPS koordinatlarıdır.

Karabük ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Karabük ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Karabük ili yüzölçümü yaklaşık 4,145 km2’dir. Karabük ilinin coğrafi konumu ise 41°13′25″K 32°38′25″D GPS koordinatlarıdır.

Bolu Karabük Arası Kaç KM

Bolu Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 155 km’dir. Bolu Karabük arası mesafe havayolu ile yaklaşık 109 km’dir.

Bolu Karabük Arası Kaç Saat

Bolu Karabük arası kaç saat; Bolu Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 155 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Bolu Karabük arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Bolu Karabük arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 109 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 38 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

Uçak ile;

38 dakika

Bolu Karabük Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bolu Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 155 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 9 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 13 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bolu Karabük Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bolu Karabük arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bolu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bolu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karabük’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karabük’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.