İçeriğe geç

Bitlis Karabük Arası Kaç KM

Bitlis Karabük arası kaç km; yazımızda öncelikle Bitlis ve Karabük şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bitlis Karabük arası kaç km? Bitlis Karabük arası kaç saat? Bitlis Karabük yol tarifi? Bitlis Karabük arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bitlis ile Karabük İli Hakkında Genel Bilgiler

Bitlis ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bitlis ili yüzölçümü yaklaşık 10,582 km2’dir. Bitlis ilinin coğrafi konumu ise 38°31′33″K 42°23′16″D  GPS koordinatlarıdır.

Karabük ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Karabük ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Karabük ili yüzölçümü yaklaşık 4,145 km2’dir. Karabük ilinin coğrafi konumu ise 41°13′25″K 32°38′25″D GPS koordinatlarıdır.

Bitlis Karabük Arası Kaç KM

Bitlis Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1090 km’dir. Bitlis Karabük arası mesafe havayolu ile yaklaşık 869 km’dir.

Bitlis Karabük Arası Kaç Saat

Bitlis Karabük arası kaç saat; Bitlis Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1090 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Bitlis Karabük arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Bitlis Karabük arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 869 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat 30 dakika

Otobüs ile;

14 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 40 dakika

Bitlis Karabük Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bitlis Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1090 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 60 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 88 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bitlis Karabük Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bitlis Karabük arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bitlis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bitlis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karabük’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karabük’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.