İçeriğe geç

Bingöl Karabük Arası Kaç KM

Bingöl Karabük arası kaç km; yazımızda öncelikle Bingöl ve Karabük şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bingöl Karabük arası kaç km? Bingöl Karabük arası kaç saat? Bingöl Karabük yol tarifi? Bingöl Karabük arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bingöl ile Karabük İli Hakkında Genel Bilgiler

Bingöl ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bingöl ili yüzölçümü yaklaşık 8,253 km2’dir. Bingöl ilinin coğrafi konumu ise 39°02′28″K 40°40′33″D GPS koordinatlarıdır.

Karabük ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Karabük ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Karabük ili yüzölçümü yaklaşık 4,145 km2’dir. Karabük ilinin coğrafi konumu ise 41°13′25″K 32°38′25″D GPS koordinatlarıdır.

Bingöl Karabük Arası Kaç KM

Bingöl Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 915 km’dir. Bingöl Karabük arası mesafe havayolu ile yaklaşık 670 km’dir.

Bingöl Karabük Arası Kaç Saat

Bingöl Karabük arası kaç saat; Bingöl Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 915 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Bingöl Karabük arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Bingöl Karabük arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 670 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Bingöl Karabük Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bingöl Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 915 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 51 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 74 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bingöl Karabük Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bingöl Karabük arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bingöl’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bingöl’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karabük’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karabük’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.