İçeriğe geç

Batman Karabük Arası Kaç KM

Batman Karabük arası kaç km; yazımızda öncelikle Batman ve Karabük şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Batman Karabük arası kaç km? Batman Karabük arası kaç saat? Batman Karabük yol tarifi? Batman Karabük arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Batman ile Karabük İli Hakkında Genel Bilgiler

Batman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Batman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Batman ili yüzölçümü yaklaşık 4,654 km2’dir. Batman ilinin coğrafi konumu ise 38°04′55″K 41°24′26″D  GPS koordinatlarıdır.

Karabük ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Karabük ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Karabük ili yüzölçümü yaklaşık 4,145 km2’dir. Karabük ilinin coğrafi konumu ise 41°13′25″K 32°38′25″D GPS koordinatlarıdır.

Batman Karabük Arası Kaç KM

Batman Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1315 km’dir. Batman Karabük arası mesafe havayolu ile yaklaşık 818 km’dir.

Batman Karabük Arası Kaç Saat

Batman Karabük arası kaç saat; Batman Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1315 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Batman Karabük arası mesafe otobüs ile yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. Batman Karabük arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 818 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

14 saat 30 dakika

Otobüs ile;

16 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 35 dakika

Batman Karabük Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Batman Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1315 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 73 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 106 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Batman Karabük Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Batman Karabük arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Batman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Batman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karabük’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karabük’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.