İçeriğe geç

Karabağlar Yol Tarifi

İzmir Karabağlar yol tarifi; yazımızda öncelikle Karabağlar şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Karabağlar’a nasıl gidilir? Karabağlar yol tarifi? Karabağlar yol haritası? Karabağlar İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Karabağlar İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan İzmir’in ilçesi olan Karabağlar, İzmir’in yerleşim yerlerinden biridir. Karabağlar İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 89 km2’dir. Karabağlar ilçesinin rakımı ise 101 m olarak hesaplanmıştır. Karabağlar ilçesinin Kuzeyinde Konak, Narlıdere ve Balçova, doğusunda Buca, batısında Güzelbahçe, Güneyinde ise Gaziemir ve Menderes ilçeleri bulunmaktadır. Karabağlar ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Karabağlar İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Karabağlar ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 480.925 nüfusa sahiptir.

Karabağlar İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Karabağlar Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Karabağlar’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Karabağlar Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karabağlar’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Karabağlar’a Nasıl Gidilir? Karabağlar Yol Tarifi

Karabağlar’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Karabağlar’a gelebilirsiniz. Karabağlar karayolu ile İzmir şehir merkezine 29.1 km, İstanbul’a yaklaşık 510 km, Ankara’ya yaklaşık 619 km, Bursa’dan ise yaklaşık 375 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından İzmir Şehir Merkezinde yer alan İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na gidebilirsiniz. İzmir Adnan Menderes Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Karabağlar ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde İzmir’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. İzmir demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Karabağlar ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.