İçeriğe geç

Kapaklı Yol Tarifi

Tekirdağ Kapaklı yol tarifi; yazımızda öncelikle Kapaklı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kapaklı’ya nasıl gidilir? Kapaklı yol tarifi? Kapaklı yol haritası? Kapaklı İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kapaklı İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Tekirdağ’ın ilçesi olan Kapaklı, Tekirdağ’ın yerleşim yerlerinden biridir. Kapaklı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 182 km2’dir. Kapaklı ilçesinin rakımı ise 182 m olarak hesaplanmıştır. Kapaklı ilçesinin Kuzeyinde Saray, doğusunda İstanbul, batısında Ergene, Güneyinde ise Çerkezköy ilçeleri bulunmaktadır. Kapaklı ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kapaklı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kapaklı ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 120.489 nüfusa sahiptir.

Kapaklı İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Kapaklı Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kapaklı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kapaklı Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kapaklı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Kapaklı’ya Nasıl Gidilir? Kapaklı Yol Tarifi

Kapaklı’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kapaklı’ya gelebilirsiniz. Kapaklı karayolu ile Tekirdağ şehir merkezine 78.1 km, İstanbul’a yaklaşık 127 km, Ankara’ya yaklaşık 576 km, İzmir’den ise yaklaşık 605 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Tekirdağ Şehir Merkezinde yer alan Tekirdağ Çorlu Atatürk Havalimanı’na gidebilirsiniz. Tekirdağ Çorlu Atatürk Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kapaklı ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Tekirdağ’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Tekirdağ demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kapaklı ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.