İçeriğe geç

Kapaklı Posta Kodu

Kapaklı Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Kapaklı Posta Kodu Sorgulama

Kapaklı’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Kapaklı ilçesi Hakkında

Kapaklı ilçesi alan olarak Türkiye’nin dokuz yüz dokuzuncu en büyük ilçesidir. Marmara bölgesinde yer alan Tekirdağ’ın ilçesi olan Kapaklı, Tekirdağ’ın yerleşim yerlerinden biridir. Kapaklı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 182 km2’dir. Rakımı ise 182 m olarak hesaplanmıştır. Kapaklı ilçesinin Kuzeyinde Saray, doğusunda İstanbul, batısında Ergene, Güneyinde ise Çerkezköy ilçeleri bulunmaktadır. Kapaklı ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kapaklı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kapaklı ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 124.609 nüfusa sahiptir.

Kapaklı Posta Kodu
Kapaklı Posta Kodu