İçeriğe geç

Kangal Yol Tarifi

Sivas Kangal yol tarifi; yazımızda öncelikle Kangal şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kangal’a nasıl gidilir? Kangal yol tarifi? Kangal yol haritası? Kangal İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kangal İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas’ın ilçesi olan Kangal, Sivas’ın yerleşim yerlerinden biridir. Kangal İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 3.342 km2’dir. Kangal ilçesinin rakımı ise 1.528 m olarak hesaplanmıştır. Kangal ilçesinin Kuzeyinde Sivas Merkez, Hafik ve Zara, doğusunda Divriği, batısında Ulaş ve Altınyayla, Güneyinde ise Gürün, Malatya ve Kayseri ilçeleri bulunmaktadır. Kangal ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kangal İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kangal ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 21.272 nüfusa sahiptir.

Kangal İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Kangal Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kangal’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kangal Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kangal’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Kangal’a Nasıl Gidilir? Kangal Yol Tarifi

Kangal’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kangal’a gelebilirsiniz. Kangal karayolu ile Sivas şehir merkezine 82.5 km, İstanbul’a yaklaşık 967 km, Ankara’ya yaklaşık 528 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.081 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Sivas Şehir Merkezinde yer alan Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’na gidebilirsiniz. Sivas Nuri Demirağ Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kangal ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Sivas’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Sivas demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kangal ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.