İçeriğe geç

Kandıra Yol Tarifi

Kocaeli Kandıra yol tarifi; yazımızda öncelikle Kandıra şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kandıra’ya nasıl gidilir? Kandıra yol tarifi? Kandıra yol haritası? Kandıra İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kandıra İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Kocaeli’nin ilçesi olan Kandıra, Kocaeli’nin yerleşim yerlerinden biridir. Kandıra İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 840 km2’dir. Kandıra ilçesinin rakımı ise 40 m olarak hesaplanmıştır. Kandıra ilçesinin doğusunda Sakarya, batısında İstanbul ve Derince, Güneyinde ise İzmit ilçeleri bulunmaktadır. Kandıra ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kandıra İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kandıra ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre            51.897 nüfusa sahiptir.

Kandıra İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Kandıra Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kandıra’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kandıra Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kandıra’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Kandıra’ya Nasıl Gidilir? Kandıra Yol Tarifi

Kandıra’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kandıra’ya gelebilirsiniz. Kandıra karayolu ile Kocaeli şehir merkezine 52.9 km, İstanbul’a yaklaşık 148 km, Ankara’ya yaklaşık 357 km, İzmir’den ise yaklaşık 502 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Kocaeli Şehir Merkezinde yer alan Kocaeli Cengiz Topel  Havalimanı’na gidebilirsiniz. Kocaeli Cengiz Topel  Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kandıra ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kocaeli’ne demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kocaeli demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kandıra ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.