İçeriğe geç

Kaman Yol Tarifi

Kırşehir Kaman yol tarifi; yazımızda öncelikle Kaman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kaman’a nasıl gidilir? Kaman yol tarifi? Kaman yol haritası? Kaman İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kaman İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırşehir’in ilçesi olan Kaman, Kırşehir’in yerleşim yerlerinden biridir. Kaman İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.284 km2’dir. Kaman ilçesinin rakımı ise 1.128  m olarak hesaplanmıştır. Kaman ilçesinin Kuzeyinde Kırıkkale ve Akpınar,  doğusunda Kırşehir Merkez, batısında ve Güneyinde ise Ankara ilçeleri bulunmaktadır. Kaman ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kaman İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kaman ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 35.763 nüfusa sahiptir.

Kaman İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Kaman Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kaman Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Kaman’a Nasıl Gidilir? Kaman Yol Tarifi

Kaman’a kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kaman’a gelebilirsiniz. Kaman karayolu ile Kırşehir şehir merkezine 43.6 km, İstanbul’a yaklaşık 588 km, Ankara’ya yaklaşık 139 km, İzmir’den ise yaklaşık 711 km uzaklıktadır. Hava yolunu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kırşehir’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kırşehir demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kaman ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.