İçeriğe geç

Kalkandere Yol Tarifi

Rize Kalkandere yol tarifi; yazımızda öncelikle Kalkandere şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kalkandere’ye nasıl gidilir? Kalkandere yol tarifi? Kalkandere yol haritası? Kalkandere İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kalkandere İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize’nin ilçesi olan Kalkandere, Rize’nin yerleşim yerlerinden biridir. Kalkandere İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 107 km2’dir. Kalkandere ilçesinin rakımı ise 167 m olarak hesaplanmıştır. Kalkandere ilçesinin Kuzeyinde İyidere ve Rize Merkez, doğusunda Rize Merkez, batısında Trabzon, Güneyinde ise İkizdere ilçeleri bulunmaktadır. Kalkandere ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kalkandere İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kalkandere ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 13.708 nüfusa sahiptir.

Kalkandere İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Kalkandere Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kalkandere’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kalkandere Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kalkandere’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Kalkandere’ye Nasıl Gidilir? Kalkandere Yol Tarifi

Kalkandere’ye kara yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kalkandere’ye gelebilirsiniz. Kalkandere karayolu ile Rize şehir merkezine 51.9 km, İstanbul’a yaklaşık 1.135 km, Ankara’ya yaklaşık 801 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.488 km uzaklıktadır. Hava yolu ve demir yolu ile ulaşımı yoktur.