İçeriğe geç

Kalkandere Posta Kodu

Kalkandere Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Kalkandere Posta Kodu Sorgulama

Kalkandere’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Kalkandere ilçesi Hakkında

Kalkandere ilçesi alan olarak Türkiye’nin sekiz yüz doksan sekizinci en büyük ilçesidir. Karadeniz bölgesinde yer alan Rize’nin ilçesi olan Kalkandere, Rize’nin yerleşim yerlerinden biridir. Kalkandere İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 107 km2’dir. Rakımı ise 167 m olarak hesaplanmıştır. Kalkandere ilçesinin Kuzeyinde İyidere ve Rize Merkez, doğusunda Rize Merkez, batısında Trabzon, Güneyinde ise İkizdere ilçeleri bulunmaktadır. Kalkandere ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kalkandere İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kalkandere ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 13.434 nüfusa sahiptir.

Kalkandere Posta Kodu
Kalkandere Posta Kodu