İçeriğe geç

Kalecik Yol Tarifi

Ankara Kalecik yol tarifi; yazımızda öncelikle Kalecik şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kalecik’e nasıl gidilir? Kalecik yol tarifi? Kalecik yol haritası? Kalecik İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kalecik İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara’nın ilçesi olan Kalecik, Ankara’nın yerleşim yerlerinden biridir. Kalecik İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.110 km2’dir. Kalecik ilçesinin rakımı ise 718 m olarak hesaplanmıştır. Kalecik ilinin Kuzeyinde Çankırı, doğusunda ise Kırıkkale, batısında Çubuk, Güneyinde ise Elmadağ ilçeleri bulunmaktadır. Kalecik ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kalecik İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kalecik ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 13234 nüfusa sahiptir.

Kalecik İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Kalecik Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kalecik’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kalecik Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kalecik’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Kalecik’e Nasıl Gidilir? Kalecik Yol Tarifi

Kalecik’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kalecik’e gelebilirsiniz. Kalecik karayolu ile Ankara şehir merkezine 70,2 km, İstanbul’a yaklaşık 505 km, Bursa’ya yaklaşık 464 km, İzmir’den ise yaklaşık 666 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Ankara Şehir Merkezinde yer alan Ankara Esenboğa Havalimanı’na gidebilirsiniz. Ankara Esenboğa Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kalecik ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Ankara’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Ankara demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kalecik ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.