İçeriğe geç

Kalecik Posta Kodu

Kalecik Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Kalecik Posta Kodu Sorgulama

Kalecik’te yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Kalecik ilçesi Hakkında

Kalecik ilçesi alan olarak Türkiye’nin iki yüz yetmiş üçüncü en büyük ilçesidir. İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara’nın ilçesi olan Kalecik, Ankara’nın yerleşim yerlerinden biridir. Kalecik İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.110 km2’dir. Rakımı ise 718 m olarak hesaplanmıştır. Kalecik ilinin Kuzeyinde Çankırı, doğusunda ise Kırıkkale, batısında Çubuk, Güneyinde ise Elmadağ ilçeleri bulunmaktadır. Kalecik ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kalecik İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kalecik ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 12.941 nüfusa sahiptir.

Kalecik Posta Kodu
Kalecik Posta Kodu