İçeriğe geç

Kale Yol Tarifi

Denizli Kale yol tarifi; yazımızda öncelikle Kale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kale’ye nasıl gidilir? Kale yol tarifi? Kale yol haritası? Kale İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kale İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Denizli’nin ilçesi olan Kale, Denizli’nin yerleşim yerlerinden biridir. Kale İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 684 km2’dir. Kale ilçesinin rakımı ise 1.050 m olarak hesaplanmıştır. Kale ilinin Kuzeyinde Aydın, doğusunda ise Tavas, batısında Muğla, Güneyinde ise Beyağaç ilçeleri bulunmaktadır. Kale ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kale İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kale ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 20.310 nüfusa sahiptir.

Kale İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Kale Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kale Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Kale’ye Nasıl Gidilir? Kale Yol Tarifi

Kale’ye kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kale’ye gelebilirsiniz. Kale karayolu ile Denizli şehir merkezine 76,9 km, İstanbul’a yaklaşık 652 km, Ankara’ya yaklaşık 544 km, İzmir’den ise yaklaşık 256 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Denizli Şehir Merkezinde yer alan Denizli Çardak Havalimanı’na gidebilirsiniz. Denizli Çardak Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kale ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Denizli’ye demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Denizli demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kale ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.