İçeriğe geç

Kale Yol Tarifi

Malatya Kale yol tarifi; yazımızda öncelikle Kale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kale’ye nasıl gidilir? Kale yol tarifi? Kale yol haritası? Kale İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kale İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya’nın ilçesi olan Kale, Malatya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Kale İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 237 km2’dir. Kale ilçesinin rakımı ise 729 m olarak hesaplanmıştır. Kale ilçesinin Kuzeyinde Elazığ, doğusunda Pütürge, batısında Battalgazi, Güneyinde ise Pütürge ve Battalgazi ilçeleri bulunmaktadır. Kale ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kale İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kale ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 6.085 nüfusa sahiptir.

Kale İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Kale Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kale Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Kale’ye Nasıl Gidilir? Kale Yol Tarifi

Kale’ye kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kale’ye gelebilirsiniz. Kale karayolu ile Malatya şehir merkezine 37.2 km, İstanbul’a yaklaşık 1.146 km, Ankara’ya yaklaşık 702 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.231 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Malatya Şehir Merkezinde yer alan Malatya Havalimanı’na gidebilirsiniz. Malatya Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kale ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Malatya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Malatya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kale ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.