İçeriğe geç

Kahta Yol Tarifi

Adıyaman Kahta yol tarifi; yazımızda öncelikle Kahta şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kahta’ya nasıl gidilir? Kahta yol tarifi? Kahta yol haritası? Kahta İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kahta İlçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman’ın ilçesi olan Kahta, Adıyaman’ın yerleşim yerlerinden biridir. Kahta İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.274 km2’dir. Kahta ilçesinin rakımı ise 724 m olarak hesaplanmıştır. Kahta ilinin Kuzeyinde Sincik, doğusunda ise Gerger, batısında Adıyaman merkez, Güneyinde ise Samsat ilçeleri bulunmaktadır. Kahta ilçesi karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kahta İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kahta ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 123.861 nüfusa  sahiptir.

Kahta İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Kahta Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kahta’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kahta Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kahta’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Kahta’ya Nasıl Gidilir? Kahta Yol Tarifi

Kahta’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kahta’ya gelebilirsiniz. Kahta karayolu ile Adıyaman şehir merkezine 39,2 km, İstanbul’a yaklaşık 1.285 km, Ankara’ya yaklaşık 728 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.257 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Adıyaman Şehir Merkezinde yer alan Adıyaman Havalimanı’na gidebilirsiniz. Adıyaman Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kahta ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Adıyaman’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Adıyaman demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kahta ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.