İçeriğe geç

Kahramanmaraş Yozgat Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Yozgat arası kaç km; yazımızda öncelikle Kahramanmaraş ve Yozgat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kahramanmaraş Yozgat arası kaç km? Kahramanmaraş Yozgat arası kaç saat? Kahramanmaraş Yozgat yol tarifi? Kahramanmaraş Yozgat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kahramanmaraş ile Yozgat İli Hakkında Genel Bilgiler

Kahramanmaraş ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Kahramanmaraş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kahramanmaraş ili yüzölçümü yaklaşık 14,525 km2’dir. Kahramanmaraş ilinin coğrafi konumu ise 37°53′54″K 36°58′16″D GPS koordinatlarıdır.

Yozgat ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yozgat ili yüzölçümü yaklaşık 14,123 km2’dir. km2’dir. Yozgat ilinin coğrafi konumu ise 38° 57′45.5″N 40° 14′37.4″N Kuzey 34° 04′ 23.7″E 36° 09′25.0″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kahramanmaraş Yozgat Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 434 km’dir. Kahramanmaraş Yozgat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 311 km’dir.

Kahramanmaraş Yozgat Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Yozgat Arası Kaç Saat

Kahramanmaraş Yozgat arası kaç saat; Kahramanmaraş Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 434 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat sürmektedir. Kahramanmaraş Yozgat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Kahramanmaraş Yozgat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 311 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat

Otobüs ile;

6 saat 30 dakika

Uçak ile;

55 dakika

Kahramanmaraş Yozgat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kahramanmaraş Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 434 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 24 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 35 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kahramanmaraş Yozgat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kahramanmaraş Yozgat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kahramanmaraş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kahramanmaraş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yozgat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yozgat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.