İçeriğe geç

Kahramanmaraş Van Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Van arası kaç km; yazımızda öncelikle Kahramanmaraş ve Van şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kahramanmaraş Van arası kaç km? Kahramanmaraş Van arası kaç saat? Kahramanmaraş Van yol tarifi? Kahramanmaraş Van arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kahramanmaraş ile Van İli Hakkında Genel Bilgiler

Kahramanmaraş ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Kahramanmaraş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kahramanmaraş ili yüzölçümü yaklaşık 14,525 km2’dir. Kahramanmaraş ilinin coğrafi konumu ise 37°53′54″K 36°58′16″D GPS koordinatlarıdır.

Van ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Van ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Van ili yüzölçümü yaklaşık 21,334 km2’dir. Van ilinin coğrafi konumu ise 37° 43′ 48.4″39° 22′ 24.2″N Kuzey 42° 39′ 42.8″E 44°30′ 46.1″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kahramanmaraş Van Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Van arası mesafe karayolu ile yaklaşık 746 km’dir. Kahramanmaraş Van arası mesafe havayolu ile yaklaşık 575 km’dir.

Kahramanmaraş Van Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Van Arası Kaç Saat

Kahramanmaraş Van arası kaç saat; Kahramanmaraş Van arası mesafe karayolu ile yaklaşık 746 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Kahramanmaraş Van arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Kahramanmaraş Van arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 575 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Kahramanmaraş Van Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kahramanmaraş Van arası mesafe karayolu ile yaklaşık 746 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 42 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 60 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kahramanmaraş Van Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kahramanmaraş Van arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kahramanmaraş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kahramanmaraş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Van’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Van’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.