İçeriğe geç

Kahramanmaraş Tunceli Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Tunceli arası kaç km; yazımızda öncelikle Kahramanmaraş ve Tunceli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kahramanmaraş Tunceli arası kaç km? Kahramanmaraş Tunceli arası kaç saat? Kahramanmaraş Tunceli yol tarifi? Kahramanmaraş Tunceli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kahramanmaraş ile Tunceli İli Hakkında Genel Bilgiler

Kahramanmaraş ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Kahramanmaraş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kahramanmaraş ili yüzölçümü yaklaşık 14,525 km2’dir. Kahramanmaraş ilinin coğrafi konumu ise 37°53′54″K 36°58′16″D GPS koordinatlarıdır.

Tunceli ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tunceli ili yüzölçümü yaklaşık 7.774 km2’dir. Tunceli ilinin coğrafi konumu ise 39.2105°K 39.6505°D GPS koordinatlarıdır.

Kahramanmaraş Tunceli Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 456 km’dir. Kahramanmaraş Tunceli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 286 km’dir.

Kahramanmaraş Tunceli Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Tunceli Arası Kaç Saat

Kahramanmaraş Tunceli arası kaç saat; Kahramanmaraş Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 456 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat sürmektedir. Kahramanmaraş Tunceli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Kahramanmaraş Tunceli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 286 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat

Otobüs ile;

6 saat 30 dakika

Uçak ile;

55 dakika

Kahramanmaraş Tunceli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kahramanmaraş Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 456 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 26 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 37 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kahramanmaraş Tunceli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kahramanmaraş Tunceli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kahramanmaraş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kahramanmaraş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tunceli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tunceli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.