İçeriğe geç

Kahramanmaraş Trabzon Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Trabzon arası kaç km; yazımızda öncelikle Kahramanmaraş ve Trabzon şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kahramanmaraş Trabzon arası kaç km? Kahramanmaraş Trabzon arası kaç saat? Kahramanmaraş Trabzon yol tarifi? Kahramanmaraş Trabzon arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kahramanmaraş ile Trabzon İli Hakkında Genel Bilgiler

Kahramanmaraş ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Kahramanmaraş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kahramanmaraş ili yüzölçümü yaklaşık 14,525 km2’dir. Kahramanmaraş ilinin coğrafi konumu ise 37°53′54″K 36°58′16″D GPS koordinatlarıdır.

Trabzon ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Trabzon ili yüzölçümü yaklaşık 4.662 km2’dir. Trabzon ilinin coğrafi konumu ise 41°00′07″K 39°43′07″D GPS koordinatlarıdır.

Kahramanmaraş Trabzon Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Trabzon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 713 km’dir. Kahramanmaraş Trabzon arası mesafe havayolu ile yaklaşık 409 km’dir.

Kahramanmaraş Trabzon Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Trabzon Arası Kaç Saat

Kahramanmaraş Trabzon arası kaç saat; Kahramanmaraş Trabzon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 713 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat sürmektedir. Kahramanmaraş Trabzon arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Kahramanmaraş Trabzon arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 409 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat

Otobüs ile;

9 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Kahramanmaraş Trabzon Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kahramanmaraş Trabzon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 713 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 40 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 58 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kahramanmaraş Trabzon Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kahramanmaraş Trabzon arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kahramanmaraş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kahramanmaraş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Trabzon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Trabzon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.