İçeriğe geç

Kahramanmaraş Sivas Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Sivas arası kaç km; yazımızda öncelikle Kahramanmaraş ve Sivas şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kahramanmaraş Sivas arası kaç km? Kahramanmaraş Sivas arası kaç saat? Kahramanmaraş Sivas yol tarifi? Kahramanmaraş Sivas arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kahramanmaraş ile Sivas İli Hakkında Genel Bilgiler

Kahramanmaraş ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Kahramanmaraş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kahramanmaraş ili yüzölçümü yaklaşık 14,525 km2’dir. Kahramanmaraş ilinin coğrafi konumu ise 37°53′54″K 36°58′16″D GPS koordinatlarıdır.

Sivas ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sivas ili yüzölçümü yaklaşık 3,488 km2’dir. Sivas ilinin coğrafi konumu ise 35°50’ ve 38°14’ doğu, 38°42’ ve 40°16’ kuzey GPS koordinatlarıdır.

Kahramanmaraş Sivas Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 357 km’dir. Kahramanmaraş Sivas arası mesafe havayolu ile yaklaşık 223 km’dir.

Kahramanmaraş Sivas Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Sivas Arası Kaç Saat

Kahramanmaraş Sivas arası kaç saat; Kahramanmaraş Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 357 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat sürmektedir. Kahramanmaraş Sivas arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat sürmektedir. Kahramanmaraş Sivas arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 223 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat

Otobüs ile;

5 saat

Uçak ile;

50 dakika

Kahramanmaraş Sivas Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kahramanmaraş Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 357 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 20 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 29 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kahramanmaraş Sivas Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kahramanmaraş Sivas arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kahramanmaraş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kahramanmaraş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sivas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.