İçeriğe geç

Kahramanmaraş Şırnak Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Şırnak arası kaç km; yazımızda öncelikle Kahramanmaraş ve Şırnak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kahramanmaraş Şırnak arası kaç km? Kahramanmaraş Şırnak arası kaç saat? Kahramanmaraş Şırnak yol tarifi? Kahramanmaraş Şırnak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kahramanmaraş ile Şırnak İli Hakkında Genel Bilgiler

Kahramanmaraş ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Kahramanmaraş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kahramanmaraş ili yüzölçümü yaklaşık 14,525 km2’dir. Kahramanmaraş ilinin coğrafi konumu ise 37°53′54″K 36°58′16″D GPS koordinatlarıdır.

Şırnak ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Şırnak ili yüzölçümü yaklaşık 7.172 km2’dir. Şırnak ilinin coğrafi konumu ise 37° 33′ 47″ Kuzey ile 42° 33′ 44″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kahramanmaraş Şırnak Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 632 km’dir. Kahramanmaraş Şırnak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 486 km’dir.

Kahramanmaraş Şırnak Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Şırnak Arası Kaç Saat

Kahramanmaraş Şırnak arası kaç saat; Kahramanmaraş Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 632 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat sürmektedir. Kahramanmaraş Şırnak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Kahramanmaraş Şırnak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 486 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Kahramanmaraş Şırnak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kahramanmaraş Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 632 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 35 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 51 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kahramanmaraş Şırnak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kahramanmaraş Şırnak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kahramanmaraş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kahramanmaraş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Şırnak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şırnak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.