İçeriğe geç

Kahramanmaraş Siirt Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Siirt arası kaç km; yazımızda öncelikle Kahramanmaraş ve Siirt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kahramanmaraş Siirt arası kaç km? Kahramanmaraş Siirt arası kaç saat? Kahramanmaraş Siirt yol tarifi? Kahramanmaraş Siirt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kahramanmaraş ile Siirt İli Hakkında Genel Bilgiler

Kahramanmaraş ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Kahramanmaraş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kahramanmaraş ili yüzölçümü yaklaşık 14,525 km2’dir. Kahramanmaraş ilinin coğrafi konumu ise 37°53′54″K 36°58′16″D GPS koordinatlarıdır.

Siirt ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Siirt ili yüzölçümü yaklaşık 6,182 km2’dir. Siirt ilinin coğrafi konumu ise 41° 57′ doğu boylamı ve 37° 55′ kuzey enlemi GPS koordinatlarıdır.

Kahramanmaraş Siirt Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 569 km’dir. Kahramanmaraş Siirt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 444 km’dir.

Kahramanmaraş Siirt Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Siirt Arası Kaç Saat

Kahramanmaraş Siirt arası kaç saat; Kahramanmaraş Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 569 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Kahramanmaraş Siirt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Kahramanmaraş Siirt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 444 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Kahramanmaraş Siirt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kahramanmaraş Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 569 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 32 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 46 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kahramanmaraş Siirt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kahramanmaraş Siirt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kahramanmaraş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kahramanmaraş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Siirt’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Siirt’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.